sk
naše produkty nakupujte zde
 

Dezinfekce

Rádi byste zničili bakterie, viry, plísně, spóry, ale nechcete nasadit "těžkou" chemii? Máme pro Vás několik zajímavých řešení, a to jak pro domácnost, tak pro bazény! Můžete je využít pro chovatelská zařízení, pro pomůcky pro zvířata i pro veterinární prostory a musíte trápit vaše miláčky chlórem.

Produktové řady GUAa jsou díky nově vyvinuté jedinečné technologii revolucí v dezinfekci. Bezchlórová chemie GUAa odstraňuje bakterie, viry a plísně bez toxických a zdraví škodlivých látek.

Jedná se o vysoce účinné širokospektrální dezinfekční prostředky. Jsou to vodou ředitelné polymery, které eliminují bakterie, viry a plísně. Tyto výrobky nejsou toxické k žádné formě života, včetně lidí, rostlin a zvířat. Nepoškozují zdraví ani životní prostředí.

Plíseň kolem oken

Plíseň na zdi v okolí oken se tvoří díky nedostatečné ventilaci. Voda se kolem oken sráží, a to nejen na oknech samotných, ale i na zdech a v jejich okolí. Plíseň na rámech oken se tvoří z důvodu srážení vlhkosti, jejíž příčinou je špatné odvětrávání. Např. po výměně starých oken za plastová dochází ke snížení odvětrávání místnosti, a tím se na rámech oken zvyšuje možnost výskytu plísní.

V tomto případě je pomoc jednoduchá - postřikem DEZISAN Spray zlikvidujeme ložiska plísně, která po přibližně 30ti minutách působení můžeme mechanicky odstranit hadrem. Následně opět ošetříme postřikem a necháme působit do zaschnutí. Tím se na povrchu vytvoří ochranná polymerová vrstva, která zabezpečí místo proti dalšímu výskytu na dlouhou dobu.

Plíseň na stěnách

Plíseň se tvoří všude tam, kde dochází ke zvýšenému srážení par nebo na velmi chladných zdech. Jsou to zejména zdi kolem oken, rohy místností, případně špatně odvětrané zdi za nábytkem. Zdrojem zvýšené vlhkosti může být také např. vaření, koupání, sušení prádla v bytě apod. V místech, kde došlo k vytvoření viditelného prorůstání plísní na vnější malbu, je třeba okamžitě zasáhnout ještě před kontaminací dalších povrchů místnosti. Zasažená místa ošetříme postřikem přípravku DEZISAN Spray a necháme dostatečnou dobu působit - nejlépe do druhého dne. Postřik druhý den opakujeme a ještě za mokra plíseň mechanicky odstraníme mokrým hadrem. Takto ošetřené místo opět necháme vyschnout. Do jakékoli vodou ředitelné barvy přidáme koncentrovaný prostředek DEZISAN (100-150 ml DEZISANu na 1 kg barvy) a postižené místo přetřeme. Po zaschnutí se na zdi vytvoří ochranná polymerová vrstva, která zabezpečí dlouhodobou ochranu.